ODAK OMUZ ARTROSKOPİSİ VE ARTROPLASTİSİ KADAVRA UYGULAMALARI KURSU

VII. OMUZ AKADEMİ

 

21 Mart 2020

 

08.30-09.00 Kayıt-Açılış

 

OMUZ ARTROSKOPİSİ

09.00-09.20 Artroskopik Omuz Anatomisi ve Portaller Dr. Tacettin Ayanoğlu

09.20-09.35 Omuz Sıkışma Sendromu Dr. Toygun Kağan Eren

09.35-10.00 Rotator Manşet Yırtıkları Dr. Ulunay Kanatlı

10.00-10.20 MRG Değerlendirme Dr. Ulunay Kanatlı

10.20-10.35 Tartışma

10.35-10.50 Kahve Arası

10.50-11.10 Anterior İnstabilite Dr. Fatih İlker Can

11.10-11.30 Posterior ve Çok Yönlü İnstabilite Dr. Ahmet Yıldırım

11.30-11.45 SLAP Lezyonları Dr. Gökay Görmeli

11.45-12.00 Tartışma

12.00-12.15 Nöropatik Ağrı- Akılcı ilaç Kullanımı Dr. Abdurrahman Vural

12.15-13.30 Yemek Arası

OMUZ ARTROPLASTİSİ

13.30-13.50 Omuz Anatomisi Dr. Rabet Gözil/ Dr.Meltem Bahçelioğlu

13.50-14.10 Omuz Artroplasti Seçenekleri Dr. Yunus Doğramacı

14.10-14.30 Total Anatomik Omuz Protezi Dr. Mustafa Özer

14.30-14.45 Tartışma

14.45-15.00 Kahve Arası

15.00-15.20 Ters Total Omuz Protezi Dr. Mahmut Uğurlu

15.20-15.40 Kırıklarda Omuz Protezi Dr. Ulunay Kanatlı

15.40-16.00 Revizyon Omuz Protezi Dr. Baran Sarıkaya

16.00-16.20 Tartışma

 

22 Mart 2020

Kadavra Uygulamaları

I. ARTROSKOPİ

09.00-09.45 Portaller

09.45-10.00 Kahve Arası

10.00-11.00 Labrum Tamiri

10.00-11.15 Kahve Arası

11.15-12.15 Rotator Manşet Tamiri

12.15-13.00 Yemek Arası

II.ARTROPLASTİ

13.00-13.30 Anatomik Diseksiyon Dr. Rabet Gözil/ Dr.Meltem Bahçelioğlu/ Dr. Ulunay Kanatlı

13.30-14.30 Kadavra Deltopektoral Yaklaşım

14.30-14.40 Kahve Arası

14.40-15.40 Kadavra Total Anatomik Omuz Protezi

15.40-15.50 Kahve Arası

15.50-16.50 Kadavra Ters Total Omuz Protezi

 

EĞİTİCİLER

 

Dr. Ulunay Kanatlı

Dr. M. Baybars Ataoğlu

Dr. Mustafa Özer

Dr. Ahmet Yıldırım

Dr. Orkun Gül

Dr. Baran Sarıkaya

Dr. Tacettin Ayanoğlu

Dr. Gökay Görmeli

Dr. Fatih İlker Can

Dr. Toygun K. Eren

Dr. A.Yiğit Kaptan

Dr. Mehmet Ali Tokgöz

Dr. Celal Bozkurt

Dr. Coşkun Ulucaköy

Dr. Aliekber Yapar

Dr. Erdem Aras Sezgin

Dr. Selçuk Şenol

Dr. Mustafa Y. Hatipoğlu

Dr. Tarık Elma

Dr. Özlem Orhan

Dr. Emre Tepedelenlioğlu

Dr. Yunus Doğramacı

Dr. Mahmut Uğurlu

Dr. Bülent İnce

Dr. Mehmet Gem

Dr. Gökhan İlyas

Dr. Fatih Yıldız

Dr. Abdurrahman Vural

Dr. Mustafa Odluyurt

Dr. Ali Perçin

Dr. A. Fırat Berkay

Dr. Resul Bircan

Dr. Efkan Özcan

Dr. Serkan Savlık

Dr. Anıl Köktürk

 

 

ANATOMİ BÖLÜMÜ EĞİTİCİLER

Dr. Rabet Gözil

Dr. Meltem Bahçelioğlu

Dr. Deniz Esma Barç

Dr. Ece Alim

Dr. Burak Babaoğlu

Dr. Merve Sevgi İnce

Dr. Fatma Cemre Müderrisoğlu

Dr. Ayşe Soylu